فاصلهاطلاعیه هافاصلهمیز خدمات الکترونیکی سازمان هواشناسیفاصلهارتباط با مافاصلهدرباره مافاصلهنظرسنجیفاصلهسوالات متداول
اخبار
 
 
 

روز خبرنگار گرامي باد

 

روز خبرنگار فرصتي ارزشمند و گرانبها است ، براي پاسداشت مقام شامخ تمامي انسان هاي فرهيخته كه در راه روشنگري و آگاهي بخشي به جامعه جان خود را تقديم انقلاب كردند.خبرنگاران به راستي تجسم امانت، مسئوليت، تعهد، دلسوزي و وظيفه اند.خبرنگاران وجدان بيدار جهان و تصويرگر زمان خويش هستند، زيرا همواره در عمق جامعه زندگي مي كنند و سلامت فرهنگي و فكري هر جامعه اي، مرهون تلاش هاي شبانه روزي آنهاست.بي ترديد كاركرد رسانه هاي محلي در ارائه تصويري از مشكلات موجود منطقه و نظارت عمومي بر مسئولان و دستگاه هاي اجرايي بي بديل و غيرقابل انكار است و راستي كه رسالت اصحاب خبر و رسانه بسيار خطير و حساس است.

خبرنگار كسى است كه با اتكاء به ذوق و استعداد شخصي، پس از گذرانيدن دوره آموزش تخصصى و همچنين با توجه به مسئوليت اجتماعى كه اين حرفه بر عهده او مى‌گذارد، وظيف كسب، تهيه، جمع‌آورى و تنظيم 'اخبار' و انتقال آنها را از طريق وسايل ارتباط جمعى (مطبوعات، راديو، تلويزيون و خبرگزاري) به مخاطبان بر عهده دارد.

  خبرنگاران مطبوعات بايد منتهاى درجه، كوشش كنند تا اخبار و اطلاعاتى كه در اختيار عموم مى‌گذارند صحيح، دقيق و معتبر باشد. خبرنگاران و سردبيران بايد در صحت اخبارى كه به‌دست مى‌آورند تحقيق و تعمق كنند. خبرنگاران نبايد حقيقتى را تعمداً تحريف يا مخدوش كنند و همچنين هيچ نوع مطلبى را نبايد از نظر مردم مكتوم نگه دارند.

 اصول اخلاقى حرفه روزنامه‌نگارى مقرر مى‌دارد كه روزنامه‌نگاران در هر مرحله و مقامى كه باشند بايد به خير و مصلحت جامعه ايمان كامل داشته باشند. كوشش براى تأمين منافع شخصى و كوشش براى پيش بردن مقاصد خصوصى كه با مصلحت جامعه سازگار نباشد، خلاف اصول و آئين‌ اخلاقى روزنامه‌نگارى است. تخطئه مردم و تهمت و افتراء به اشخاص از جمله جرائم بزرگ حرفه روزنامه‌نگارى است.

 
 
 
 
 
 
286
1399/05/16
۱۳۹۹/۷/۲
ارتباط با مدیر کل
مدیر کل
اخرین تصویر ماهواره

پیوند ها
/
سایت سامد
//
Powered by DorsaPortal