Englishنقشه پرتالصفحه اصلیایران
 
فاصلهاطلاعیه هافاصلهمیز خدمات الکترونیکی سازمان هواشناسیفاصلهارتباط با مافاصلهدرباره مافاصلهنظر سنجی سازمان هواشناسیفاصلهسوالات متداول
اخبار
 

مصاحبه معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان اصفهان

درخصوص آلودگی هوای شهر اصفهان

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان آقای مهندس حاج بایایی معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان اصفهان در مصاحبه با واحد خبر سیمای مرکز اصفهان گفت: خشکسالی‌های ‌اخیر به ایران محدود نبوده و کشورهای همسایه درخاورمیانه بویژه کشورهای واقع در غرب ایران نیز به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است. که یکی از پیامدهای آن کاهش پوشش گیاهی و رطوبت خاک بوده بطوریکه مقدار خاک نرم درمراتع ، زمین های زراعی و بیابان ها زیاد شده و پتانسیل ایجاد گرد و خاک هنگام وزش باد را فراهم شده است.

 وی بیان کرد: این موضوع همچنین آستانه سرعت باد مورد نیاز برای برخاستن گردوخاک را کاهش می‌دهد. و طی روز جمعه نوزدهم فروردین ماه به سبب شکل گیری یک توده گرد و خاک در شمال عراق و نفوذ آن به استان شرایط کاهش دید و کیفیت هوا در اکثر مناطق ایجاد گردیده و به علت کاهش سرعت باد و ابرناکی این توده گرد و خاک طی روز شنبه بیستم فروردین ماه نیز در استان ماندگار شد.

ایشان اظهار کرد: در این خصوص اداره کل هواشناسی استان هشدار زرد شماره 4 مورخ  سه شنبه شانزدهم فروردین صادر کرده بود. و پیش بینی شرایط وزش باد، خیزش گرد و خاک و کاهش دید کما کان تا پایان هفته جاری در استان بویژه درمناطق نیمه شرقی و شمال فراهم می باشد.

وی در پایان گفت: به هم استانی ها عزیز توصیه می گردد  از تردد های غیر ضروری به خصوص افراد آسیب پذیر در روزهای آتی جداً خودداری به عمل آید.

 

 
114
1401/01/20
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۶ تير
ارتباط با مدیر کل
ارتباط با مدیر کل
اطلاعیه هواشناسی استان اصفهان
اطلاعیه
فروش برخط داده های تخصصی
فروش برخط داده های تخصصی
اخرین تصویر ماهواره

ورود اعضا
شناسه کاربري
کلمه رمز

کدامنیت  forget کلمه رمز را فراموش کرده ام
register ثبت نام

Powered by DorsaPortal