Englishنقشه پرتالصفحه اصلیایران
 
فاصلهاطلاعیه هافاصلهمیز خدمات الکترونیکی سازمان هواشناسیفاصلهارتباط با مافاصلهدرباره مافاصلهنظر سنجی سازمان هواشناسیفاصلهسوالات متداول
اخبار
 

نشست خبری مدیرکل محترم هواشناسی استان اصفهان با اصحاب رسانه و ارباب جراید

 

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان نشست خبری جناب آقای مهندس خورشیدی مدیرکل محترم هواشناسی استان اصفهان با اصحاب رسانه و ارباب جراید امروز 24 اسفندماه 1400  برگزار شد.

آقای مهندس خورشیدی با بیان این مطلب که پرهیز و اجتناب از بلایای طبیعی غیر ممکن است افزود: برای ما امکان پیشگیری از خسارات وجود دارد. سرمایه گذاری یک واحد پولی در امر پیشگیری از بلایای طبیعی در جامعه ، می تواند از خسارتی معادل پنج واحد پولی به آن جامعه جلوگیری کند.

وی گفت: نقش های هواشناسی در امرتامین مواد غذایی ،ترابری ،حفاظت از محیط زیست ،مدیریت منابع آب ، بهداشت عمومی ، انرژی ، حفاظت از آثار باستانی ، امنیت اجتماعی ،بازرگانی ،ورزش ، مسایل نظامی ، امور روزمره ، مدیریت شهری بر کسی پوشیده نیست.

ایشان اظهار داشت: وضعیت بارش استان اصفهان طی اسفندماه جاری کمتر از حد نرمال بوده است. و میزان بارش شهرستان های استان نیز از ابتدای سال آبی تا 21 اسفندماه در اکثر مناطق استان کمتر از نرمال بوده و کاهش  بارش در مناطق مرکزی و شرقی دیده می شود و میانگین وزنی بارش سال آبی جاری (از اول مهرجاری  تا 21  اسفند1400) برابر 88 میلیمتر است که نسبت به مقدار بلندمدت دوره آماری مشابه سال گذشته حدود  15  درصد کاهش و نسبت به مقدار مشابه 5 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل هواشناسی بیان کرد: میانگین دمای فراتر از نرمال در اسفندماه جاری تا 29 اسفندماه به مقدار 3 درجه سانتی گراد  و میانگین دمای فراتر از نرمال در زمستان جاری به مقدار4/1 درجه سانتی گراد  بوده است

وی درخصوص وضعیت خشکسالی استان اصفهان گفت:  باخشکسالی بسیار شدید در مناطق مرکزی ، شرق و برخی مناطق  غربی استان مواجه هستیم و خروج از آن بسیار پیچیده و زمان بر است. بارش های اخیر توانسته به صورت کوتاه مدت تا حدی تنش آبی شدید را کاهش دهد  ولی به سبب کم بارشی تجمعی طی سالهای اخیر بویژه سال گذشته شرایط تشدید شرایط خشکسالی بصورت میان مدت و بلند مدت در سطح استان دیده می شود. بطوریکه بر اساس شاخص خشکسالی یک ساله حدود 95 درصد مساحت استان و در یک دوره ده ساله 85 درصد استان درگیر خشکسالی هستند.

آقای مهندس خورشیدی در پایان توصیه کرد: مدیریت مناسب جهت مصرف بهینه آّب مد نظر قرار گرفته تا از هرگونه هدر رفت آن حتی‌الامکان جلوگیری به عمل آید.

 
 
 
 
 
453
1400/12/26
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۶ تير
ارتباط با مدیر کل
ارتباط با مدیر کل
اطلاعیه هواشناسی استان اصفهان
اطلاعیه
فروش برخط داده های تخصصی
فروش برخط داده های تخصصی
اخرین تصویر ماهواره

ورود اعضا
شناسه کاربري
کلمه رمز

کدامنیت  forget کلمه رمز را فراموش کرده ام
register ثبت نام

Powered by DorsaPortal